Ağaç Şeklinde Duvar Süsü Yapmak İstermisiniz?

Sevgili okurlarım.Sizlerin evlerinizi daha da güzelleştirmek için birtakım düşüncelerim vardı.Bunlardan birisini örneklerle size  anlatmaya gayret göstereceğim.Ağaç şeklinde iplikler yardımıyla yapılan duvar süslemesi…

Duvar süsleri ve stickerlar; evinize, ofisinize canlı bir hava katmanın en kolay yollarından biridir. Evimize canlı bir hava katmak için kimimiz duvarlarımızın ve eşyalarımızın renkleri ile uyumlu bir tablo kullanmayı seçerken; kimimiz tercih ettiğimiz dekorasyon konseptine uygun ayrıntılar kullanarak yaşam alanımıza yaratıcılığımızı katmayı tercih ederiz.

ağaç1 Ağaç Şeklinde Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Bu noktada çoğunlukla imdadımıza koşan duvar kağıtları ve stickerlardır. Ancak sıradan bir sticker kullanmayı tercih etmiyorsanız, kendi duvar süsünüzü yapmak sizler için güzel bir tercih olacaktır. Özellikle yeşil ve kahverengi gibi doğal renk tonlarını kullandığınız bir dekorasyona sahipseniz; yalnızca raptiye, iplik ya da tel kullanarak duvarınızda bir ağacı yeşertmeniz mümkün.

Malzemeler: Rabtiye

Kahverengi ya da yeşil tel veya iplik

Nasıl Yapılır?

1- Ağacın dış hatlarını belirlemek için raptiyeleri duvara yerleştirerek işe başlayın. Ağacın dış hatlarını belirlerken, dilediğiniz bir ağaç resminin ya da fotoğrafının baskısını alarak daha düzgün bir şekil oluşturmanız mümkün. Ayrıca raptiyeleri duvara bir yüksükle itekleyerek daha kolay yerleştirebilirsiniz.

ağaç2 Ağaç Şeklinde Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

2- Ağacın dış hatlarını belirleme işlemini gerçekleştirirken, düz ve simetrik hatlar oluşturmak yerine; asimetrik bir yerleşimi tercih etmenizin ağacınızın daha doğal görünmesini sağlayacağını unutmayın.

ağaç3 Ağaç Şeklinde Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

3- Dış hatları raptiyelerle belirledikten sonra, kahverengi teli ya da ipliği ağacın gövdesini ve dallarını oluşturacak kısımlara dolamaya başlayın. Yine çok simetrik ya da düz çizgiler oluşturmaktan kaçının. İpliği ya da teli doladığınız bir raptiyenin üzerinden bir kez daha geçmekten çekinmeyin. Böylelikle katmanlar oluşturarak ağacınıza doku ve boyut katmanızın daha kolay olduğunu göreceksiniz.

ağaç4 Ağaç Şeklinde Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

4- Bir sonraki aşamada ağacınızın gövdesini ve dallarını tam olarak belirleyin. Ağacınızın istediğiniz kadar dallanıp budaklanmasını sağlamak sizin elinizde. Dalların birbirinin üzerine binmesinin daha doğal bir görünümün önünü açacağını unutmayın. Bu aşamada dilerseniz yeşil ipliği ya da teli kullanarak ağacınızı yeşertmeniz de mümkün.

ağaç5 Ağaç Şeklinde Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Alıntıdır…

12 Ocak 2011 tarihinde Dekorasyon içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 2 Yorum.

  1. böyle bişey arıodum teşekkürler

    • Hakikaten çok hoş bir çalışma yapılmış.Tarafımdan çok beğenildi bu çalışma.Özellikle triblex ve dublex evlerde rahatlıkla kullanılabilir.Bir de salonlar…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 73 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: